KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7739017
*
nr 773 9017
Paul Graf
(1866-1903)
Oljemålning, Paul Graf (1866-1903), Metande pojkar, 'Fiskare', signerad. 1896. ramens innermått: 71x52
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Utrop:
16.000 kr
Såld:
15.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 augusti 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Paul Graf
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Läs mer om Paul Graf
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metande pojkar olja oljemålning oljemålningar paul graf
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:26
*
Paul Graf
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Läs mer om Paul Graf
nr 773 9017
Paul Graf
(1866-1903)
Oljemålning, Paul Graf (1866-1903), Metande pojkar, 'Fiskare', signerad. 1896. ramens innermått: 71x52
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.
Utrop: | 16.000 kr |
---|---|
Såld: | 15.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 augusti 2012 |
- Budhistorik
- Klassiska
- Konstnär/Designer
Paul Graf
Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.Läs mer om Paul Graf
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metande pojkar olja oljemålning oljemålningar paul graf
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:26